Copyright 2020 - Kowalski Dariusz
REPERTUAR KINA BODO W ŁODZI
W DNIACH 3 - 9 LIPCA 2020R.

W ramach współpracy z Kinem Bodo w Łodzi zamieszczam
poniższą informację:

Dzień dobry,
W sobotę 3 lipca na ekranie BODO dwa nowe filmy: „Nic nie ginie” Kaliny Alabrudzińskiej oraz „Smak Pho”
w reżyserii Mariko Bobrik.
Filmy w naszym repertuarze: „Eastern” (reż. Piotr Adamski) oraz „Nasz czas” (reż. Carlos Reygadas).
Zapraszamy na internetową platformę www.mojeEkino.pl, na której można oglądać filmy w domowych pieleszach.

BODO kina się chodzi!

Zapraszamy!

NASZE PROMOCJE:

•    "3+1" czyli przyjdź ze znajomymi, a czwarta osoba wejdzie
na seans gratis
•    z FISZKĄ Biblioteki Miejskiej w Łodzi – 10% zniżki na każdy bilet w kinie BODO
(prócz wydarzeń specjalnych)
•     z ŁÓDZKĄ KARTĄ DUŻEJ RODZINY – 10% zniżki na każdy bilet
(prócz wydarzeń specjalnych)
•    z MIEJSKĄ (łódzką) KARTĄ SENIORA – 10zł za każdy bilet
(prócz wydarzeń specjalnych)
•    z KARTĄ ABSOLWENTA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO – bilet normalny w cenie ulgowego


PO REKLAMIE ;)

Repertuar kina BODO od 3 do 9 lipca 2020

Piątek 3.07.2020
Kino nieczynne

Sobota 4.07.2020
17:00 Lola
19:00 Nic nie ginie
20:30 Smak Pho

Niedziela 5.07.2020
15:30 Eastern
17:20 Smak Pho
19:10 Nasz czas

Poniedziałek 6.07.2020
17:00 Nic nie ginie
18:30 Smak Pho
20:20 Lola

Wtorek 7.07.2020
16:00 Nic nie ginie
17:30 Eastern
19:20 Nasz czas

Środa 8.07.2020
Kino nieczynne

Czwartek 9.07.2020
16:00 Smak Pho
17:50 Nic nie ginie
19:20 Nasz czas

*** PREMIERY w BODO ***

Nic nie ginie
Reżyseria: Kalina Alabrudzińska
Produkcja: Polska (2019)
Gatunek: dramat
Czas 71’
Klaudia, osaczona przez krytyczną matkę, obsesyjnie niesie pomoc innym. Przemek wielbi Polskę i nienawidzi głupich ludzi. Czyli wszystkich. Donatello kocha żółwie błotne, Aktor – tylko siebie. Maja żyje i chilluje jak Netflix przykazał. Wszyscy biorą udział w terapeutycznym turnusie pod troskliwym okiem Remka. I tworzą najsmutniejszą komedię roku.
Zwiastun https://vimeo.com/387186007***

Smak Pho (Nuestro tiempo)
Reżyseria: Mariko Bobrik
Produkcja: Niemcy, Polska (2019)
Gatunek: dramat
Czas 84’
Dziesięcioletnia Maja ukrywa przed kolegami z klasy tradycyjne drugie śniadanie, które co rano przygotowuje jej tata – wietnamski kucharz, wybitny specjalista od zupy pho, starający się znaleźć własną drogę w gnającej do przodu warszawskiej rzeczywistości. Kiedy jego wieloletni szef wróci do rodzinnego kraju, bohater będzie musiał się zmierzyć z wymaganiami nowego właściciela restauracji: opanowanie kolejnych umiejętności kulinarnych to jednak znacznie mniejsze wyzwanie niż samodzielne wychowywanie coraz bardziej dorosłej i niezwykle spostrzegawczej córki.
Zwiastun https://youtu.be/rr8C5V8NZXA

*** FILMY w BODO ***

Lola (Lola vers la mer)
Reżyseria: Laurent Micheli
Produkcja: Belgia, Francja (2019)
Gatunek: dramat
Czas 90’
Lola skończyła niedawno 18 lat, jest dziewczyną, która przechodzi tranzycję i właśnie dowiedziała się, że została zakwalifikowana na operacje z nią związane. Niestety krótko po tym przyszła też informacja, że zmarła jej ciężko chora mama, która do tej pory jako jedyna pomagała jej finansowo. Spełniając ostatnie życzenie mamy, Lola i jej ojciec, który wcześniej wyrzucił ją z domu i z którym nie miała kontaktu od dwóch lat, wyruszają do ich rodzinnego domu, aby zawieźć tam prochy. Podczas wspólnej podróży muszą wrócić do niezagojonych ran, ale też zmierzyć się razem z nowymi wyzwaniami.
Zwiastun https://youtu.be/_PbGY9lpMM0

***
Eastern
Reżyseria: Piotr Adamski
Produkcja: Polska (2019)
Gatunek: thriller
Czas 78’
Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?
„Eastern” otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8l3m za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. Film jest pełnometrażowym debiutem Piotra Adamskiego, który jest zarówno reżyserem filmowym, jak i artystą wizualnym.
Zwiastun https://youtu.be/xgEmlPxVHVA

***
Nasz czas (Nuestro tiempo)
Reżyseria: Carlos Reygadas
Produkcja: Dania, Francja, Meksyk, Niemcy, Szwecja (2018)
Gatunek: dramat
Czas 173’
W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku. W główne role, szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z innym partnerki Esther, wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas. „Nasz czas” nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem. Intymne są w nim przede wszystkim pytania – o związki, namiętności, pragnienia; a przede wszystkim szczerość, z jaką twórca dzieli się nimi z widzami.
Zwiastun https://youtu.be/GOztTVCsf2I

*** MOJE E-KINO ***

UWAGA!
BODO startuje w przestrzeni wirtualnej! Po kilku tygodniach przygotowań miłych ludzi z Stowarzyszenie Kin Studyjnych od 21 maja MOŻECIE oglądać filmy w naszej wirtualnej sali kinowej. To się nazywa wsparcie! Działamy na platformie MOJEeKINO.PL.
(nasz repertuar na mojeekino.pl/show/kino-bodo-lodz)

Więcej informacji o projekcie poniżej:

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią wirusa SARS-CoV-2 działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEeKINO.PL.
Od 21 maja Stowarzyszenie zaprosi fanów małych, przytulnych kin z niebanalnym repertuarem na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której widzowie znów będą mogli poczuć namiastkę prawdziwego kina. Spośród listy kin znajdujących się na platformie wybierz swoje ulubione kino studyjne i ciesz się jego unikatowym programem!

IDEA:
Od początku trwania kryzysu związanego z epidemią koronawirusa w Polsce Zarząd Stowarzyszenia podejmuje działania mające na celu wsparcie kin studyjnych, a jednocześnie bacznie obserwuje rodzimy rynek filmowy, zauważając dużą dynamikę zmian jakie w nim zachodzą oraz rosnącą rolę przestrzeni internetowej w udostępnianiu nowych filmów. Od kilku tygodni uczestniczymy w koncertach, spotkaniach i spektaklach online. Te działania nie pozostaną bez wpływu na dalsze losy twórców, animatorów w przestrzeni kultury oraz form uczestnictwa w niej widzów. Jednocześnie same będąc uczestniczkami kultury widzimy jak trudnym zadaniem dla widza jest wybranie z tej oferty czegoś dla siebie.
Nie mogłyśmy pozostać na te zmiany obojętne, dlatego Stowarzyszenie Kin Studyjnych przygotowuje największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego swoje repertuary zaprezentują kina arthousowe od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego. MOJEeKINO.PL będzie jedną wspólną platformą łączącą wirtualnie kina z całej Polski, która w dobie zastoju umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach. Projekt, który tworzymy jest innowacyjny na skalę światową. Różni się od istniejących VOD z tysiącem filmów do wyboru repertuarem, dotarciem do widza a także sposobem podejścia do promocji filmu. Platforma promować ma sztukę filmową w różnych jej przejawach oraz umożliwiać poszczególnym kinom realizowanie swojego kuratorskiego programu. Przestrzeń platformy będzie zatem dla widza arthousowego nadal drogowskazem do oglądania filmów studyjnych, których często brakuje na popularnych platformach streamingowych.
W realizacji wirtualnego kina upatrujemy także szansę na przedłużenie możliwości obejrzenia filmu po powrocie do tradycyjnego grania. Obecnie w związku z dużą liczbą cotygodniowych premier film standardowo żyje na naszych ekranach ok 2-3 tygodni (w wyjątkowych przypadkach dłużej), natomiast na platformach streamingowych pojawia się ok. 4 miesiące później. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom widzów i rynku, proponujemy stworzenie niejako „dodatkowego okna” pomiędzy kinem a tradycyjnym VOD. Po uzgodnieniu z dystrybutorem, schodzący z ekranów kin studyjnych film, trafi do naszych wirtualnych sal na kolejne tygodnie, aby osoby nie korzystające z tradycyjnego kina z różnych powodów (odległość, choroba, życie rodzinne etc.) mogły obejrzeć wyczekiwane dzieło nie czekając na pojawienie się go na VOD.
Bazując na doświadczeniu kolegów z krajów europejskich korzystających już z podobnej platformy współpracującej ściśle z kinami, jesteśmy przekonane, że rozwój wirtualnego kina nie wpłynie na spadek frekwencji w kinach tradycyjnych, a wręcz przeciwnie – stanie się dodatkowym polem promocyjnym granych tytułów, którym czasem trudniej przebić się
do najbardziej gorących newsów.
Wirtualne kino zagości w domach widzów w drugiej połowie maja i będzie miało zasięg ogólnopolski. Obecnie udział w projekcie zadeklarowało 47 kin studyjnych z całej Polski, ale wciąż zgłaszają się kolejni chętni. Wspólnie z nami nową wirtualną rzeczywistość postanowili kreować dystrybutorzy, z którymi współpracujemy też w kinach tradycyjnych – Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Velvet Spoon. Operatorem wirtualnego kina a tym samym naturalnym pomostem ułatwiającym współpracę między dystrybutorami a kinami studyjnymi i lokalnymi jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Partnerem technologicznym, który podjął się tego niełatwego zadania, jest poznańska firma Insys Video Technologies o bogatym doświadczeniu na tym polu.

ZASADY DZIAŁANIA:
Platforma to niezwykle skomplikowane technicznie przedsięwzięcie tworzące projekt innowacyjny na skalę światową! Wirtualne kino to nie tradycyjne VOD, a pieczołowicie przygotowana platforma promująca kino arthouse’owe. Za pośrednictwem platformy poszczególne kina będą realizowały swój autorski program wykorzystując kontent dostępny na platformie, ale także przygotowując swoje wydarzenia. Na platformę widz będzie mógł wejść z poziomu strony MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Każde kino przygotuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Czekamy na Was w wirtualnych salach kin studyjnych z całego kraju pod wspólnym adresem MOJEeKINO.PL!

-- 
Pozdrawiamy
Kino BODO 
Telefon: 539-801-858
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                                                                                                                                                 Serdecznie zapraszam ...
                                                                                                                                                                                                        Wioletta Szubka


ŻYCZENIA WAKACYJNE

Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom życzę wakacyjnych radości:
słońca, podróży, bezpiecznych przygód,
odpoczynku i dużo zabawy!
                                                                                                                                                                                                            Wioletta Szubka


REPERTUAR KINA BODO W ŁODZI
W DNIACH OD 26 CZERWCA DO 2 LIPCA 2020R.

Dzień dobry

W sobotę 27 czerwca aż trzy premiery w BODO: „Lola” (reż. Laurent Micheli) na która patronat qeertronat objęła Fabryka Równości, „Eastern”
(reż. Piotr Adamski) oraz „Nasz czas” (reż. Carlos Reygadas).
Filmy w naszym repertuarze: „Jestem REN” (reż. Piotr Ryczko),
„Matthias i Maxime” (reż. Xavier Dolan).
Zapraszamy na internetową platformę www.mojeEkino.pl, na której można oglądać filmy w domowych pieleszach.

BODO kina się chodzi!

NASZE PROMOCJE:

"3+1" czyli przyjdź ze znajomymi, a czwarta osoba wejdzie na seans gratis
z FISZKĄ Biblioteki Miejskiej w Łodzi – 10% zniżki na każdy bilet w kinie BODO (prócz wydarzeń specjalnych)
z ŁÓDZKĄ KARTĄ DUŻEJ RODZINY – 10% zniżki na każdy bilet (prócz wydarzeń specjalnych)
z MIEJSKĄ (łódzką) KARTĄ SENIORA – 10zł za każdy bilet (prócz wydarzeń specjalnych)
z KARTĄ ABSOLWENTA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO – bilet normalny w cenie ulgowego

PO REKLAMIE ;)

Repertuar kina BODO od 26 czerwca do 2 lipca2020.

Piątek 26.06.2020
Kino nieczynne

Sobota 27.06.2020
16:30 Lola
18:30 Eastern
20:20 Nasz czas

Niedziela 28.06.2020
15:00 Eastern
16:50 Jestem REN
18:20 Matthias i Maxime

Poniedziałek 29.06.2020

17:30 Lola
19:30 Nasz czas

Wtorek 30.06.2020
17:30 Jestem REN
19:00 Matthias i Maxime
21:10 Eastern

Środa 1.07.2020
Kino nieczynne

Czwartek 2.07.2020
15:30 Lola
17:30 Eastern
19:20 Nasz czas

*** PREMIERY w BODO ***

Lola (Lola vers la mer)
Reżyseria: Laurent Micheli
Produkcja: Belgia, Francja (2019)
Gatunek: dramat
Czas 90’
Lola skończyła niedawno 18 lat, jest dziewczyną, która przechodzi tranzycję i właśnie dowiedziała się, że została zakwalifikowana na operacje z nią związane. Niestety krótko po tym przyszła też informacja, że zmarła jej ciężko chora mama, która do tej pory jako jedyna pomagała jej finansowo. Spełniając ostatnie życzenie mamy, Lola i jej ojciec, który wcześniej wyrzucił ją z domu i z którym nie miała kontaktu od dwóch lat, wyruszają do ich rodzinnego domu, aby zawieźć tam prochy. Podczas wspólnej podróży muszą wrócić do niezagojonych ran, ale też zmierzyć się razem z nowymi wyzwaniami.

Zwiastun https://youtu.be/_PbGY9lpMM0***
Eastern
Reżyseria: Piotr Adamski
Produkcja: Polska (2019)
Gatunek: thriller
Czas 78’
Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?
„Eastern” otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8l3m za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. Film jest pełnometrażowym debiutem Piotra Adamskiego, który jest zarówno reżyserem filmowym, jak i artystą wizualnym.

Zwiastun https://youtu.be/xgEmlPxVHVA

***
Nasz czas (Nuestro tiempo)
Reżyseria: Carlos Reygadas
Produkcja: Dania, Francja, Meksyk, Niemcy, Szwecja (2018)
Gatunek: dramat
Czas 173’
W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku. W główne role, szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z innym partnerki Esther, wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas. „Nasz czas” nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem. Intymne są w nim przede wszystkim pytania – o związki, namiętności, pragnienia; a przede wszystkim szczerość, z jaką twórca dzieli się nimi z widzami.

Zwiastun https://youtu.be/GOztTVCsf2I

*** FILMY w BODO ***

Jestem REN
Reżyseria: Piotr Ryczko
Produkcja: Polska (2019)
Gatunek: thriller
Czas 75’
Renata z mężem Janem i synem Kamilem prowadzą pozornie spokojne życie z dala od miasta. Rodzinną sielankę zakłócają jednak epizody, w trakcie których kobieta zachowuje się w dziwny, niepokojący sposób.
W relacje pomiędzy wszystkimi wkrada się coraz silniejsza nieufność oraz strach. Po kolejnym niewytłumaczalnym zdarzeniu, gdy ojciec znajduje posiniaczonego syna i gdy ani on ani matka nie chcą powiedzieć co się wydarzyło, Jan namawia wszystkich na wyjazd do ośrodka na wspólną terapię.

Zwiastun https://youtu.be/EbpSoQ_bpE4

***
Matthias i Maxime
Reżyseria: Xavier Dolan
Produkcja: Kanada (2019)
Gatunek: dramat
Czas 119’
Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime'a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias (Gabriel D’Almeida Fritas), początkujący prawnik zmierzający
wprost do kariery i ślubu.
Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

Zwiastun https://youtu.be/vsTyIX3dFqc

*** WYDARZENIA w BODO ***

KINO MOŻE BYĆ B!

Z racji panującego wirusa – PORA ZWYROLA nie może się odbywać w siedzibie kina BODO z uwagi ograniczoną przestrzeń. Postanowiliśmy więc przenieść ją do świata wirtualnego. Zapraszamy Was więc na cykl "Kino może być B!", podczas którego pokażemy filmy klasy B z lektorem na żywo. Projekcje będą odbywać się na serwisie Twitch i jak zawsze zostaną poprzedzone wprowadzeniem Jacka Dziduszki!

To wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez jednej wyjątkowej łódzkiej instytucji! To Łódzkie Centrum Wydarzeń, które postanowiło nam zaufać i wesprzeć je Kulturograntem 2.0 za co serdecznie dziękujemy!

Kino Bodo oraz Pora Zwyrola zapraszają na pierwszą odsłonę cyklu KINO MOŻE BYĆ B z lektorami na żywo! Steaming filmu „Plan 9 z kosmosu” z dialogami improwizowanymi na żywo przez LEGENDARNEGO AFROJAXA będzie mieć miejsce 30 czerwca o godz. 21:37 na fb kina oraz . Prelekcję przed filmem zrobi Jacek Dziduszko.

PLAN 9 Z KOSMOSU uznawany za "najgorszy film wszechczasów" w rzeczy samej stanowił dla Edwarda Wooda juniora powód do najwyższej dumy i satysfakcji. Wood: bohater wojenny, transwestyta i amator sztuki filmowej rozkochany w horrorach Universalu (wielki fan "Draculi" Toda Browninga) realizując swój pełnometrażowy film stanął na wysokości zadania - przy czym poprzeczkę ustawił sam Ed Wood. PLAN 9 Z KOSMOSU sfinansowany przez kościół baptystów miał być próbą połączenia wszystkich (dosłownie) modnych trendów obowiązujących w ówczesnym kinie rozrywkowym. Reżyser stworzył więc filmowy bigos, w którym amerykańska armia dzielnie walczy z latającymi spodkami, a zombie kontrolowane przez kosmiczną siłę uganiają się za stróżami prawa i pięknymi kobietami.

Fabuła filmu, mimo że w tym wypadku jest sprawą trzeciorzędną, mówi o mini inwazji na Ziemię kosmitów wskrzeszających zmarłych. Kosmici muszą stawić czoło ludzkiej ignorancji, ale też amerykańskiej armii i depczącym im po piętach policjantom.

Źle napisane dialogi, woskowe aktorstwo, amatorskie efekty specjalne i w pośpiechu zbudowana dekoracja; to wszystko ilustruje jedynie część wstrząsów jakich doznaje widownia w zetknięciu z tą idea fixe woodowskiej sztuki filmowej.

O LEKTORZE:

LEGENDARNY AFROJAX - raper, poeta, pieśniarz, pierwszy zwyrol IV Rzeczpospolitej. Lider nieistniejącej już, być może najambitniejszej grupy, która grała na ziemiach polskich w XXI wieku - Afro Kolektywu.

Kino Bodo & Pora Zwyrola zapraszają:
KINO MOŻE BYĆ B: Plan 9 z kosmosu feat. Legendarny Afrojax (live)
30 czerwca, 21:37, stream na peju Kino Bodo

FB https://www.facebook.com/events/470434517119579/

*** MOJE E-KINO ***

UWAGA!
BODO startuje w przestrzeni wirtualnej! Po kilku tygodniach przygotowań miłych ludzi z Stowarzyszenie Kin Studyjnych od 21 maja MOŻECIE oglądać filmy w naszej wirtualnej sali kinowej. To się nazywa wsparcie! Działamy na platformie MOJEeKINO.PL.
(nasz repertuar na mojeekino.pl/show/kino-bodo-lodz)

Więcej informacji o projekcie poniżej:

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią wirusa SARS-CoV-2 działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEeKINO.PL.
Od 21 maja Stowarzyszenie zaprosi fanów małych, przytulnych kin z niebanalnym repertuarem na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której widzowie znów będą mogli poczuć namiastkę prawdziwego kina. Spośród listy kin znajdujących się na platformie wybierz swoje ulubione kino studyjne i ciesz się jego unikatowym programem!

IDEA:
Od początku trwania kryzysu związanego z epidemią koronawirusa w Polsce Zarząd Stowarzyszenia podejmuje działania mające na celu wsparcie kin studyjnych, a jednocześnie bacznie obserwuje rodzimy rynek filmowy, zauważając dużą dynamikę zmian jakie w nim zachodzą oraz rosnącą rolę przestrzeni internetowej w udostępnianiu nowych filmów. Od kilku tygodni uczestniczymy w koncertach, spotkaniach i spektaklach online. Te działania nie pozostaną bez wpływu na dalsze losy twórców, animatorów w przestrzeni kultury oraz form uczestnictwa w niej widzów. Jednocześnie same będąc uczestniczkami kultury widzimy jak trudnym zadaniem dla widza jest wybranie z tej oferty czegoś dla siebie.
Nie mogłyśmy pozostać na te zmiany obojętne, dlatego Stowarzyszenie Kin Studyjnych przygotowuje największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego swoje repertuary zaprezentują kina arthousowe od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego. MOJEeKINO.PL będzie jedną wspólną platformą łączącą wirtualnie kina z całej Polski, która w dobie zastoju umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach. Projekt, który tworzymy jest innowacyjny na skalę światową. Różni się od istniejących VOD z tysiącem filmów do wyboru repertuarem, dotarciem do widza a także sposobem podejścia do promocji filmu. Platforma promować ma sztukę filmową w różnych jej przejawach oraz umożliwiać poszczególnym kinom realizowanie swojego kuratorskiego programu. Przestrzeń platformy będzie zatem dla widza arthousowego nadal drogowskazem do oglądania filmów studyjnych, których często brakuje na popularnych platformach streamingowych.
W realizacji wirtualnego kina upatrujemy także szansę na przedłużenie możliwości obejrzenia filmu po powrocie do tradycyjnego grania. Obecnie w związku z dużą liczbą cotygodniowych premier film standardowo żyje na naszych ekranach ok 2-3 tygodni (w wyjątkowych przypadkach dłużej), natomiast na platformach streamingowych pojawia się ok. 4 miesiące później. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom widzów i rynku, proponujemy stworzenie niejako „dodatkowego okna” pomiędzy kinem a tradycyjnym VOD. Po uzgodnieniu z dystrybutorem, schodzący z ekranów kin studyjnych film, trafi do naszych wirtualnych sal na kolejne tygodnie, aby osoby nie korzystające z tradycyjnego kina z różnych powodów (odległość, choroba, życie rodzinne etc.) mogły obejrzeć wyczekiwane dzieło nie czekając na pojawienie się go na VOD.
Bazując na doświadczeniu kolegów z krajów europejskich korzystających już z podobnej platformy współpracującej ściśle z kinami, jesteśmy przekonane, że rozwój wirtualnego kina nie wpłynie na spadek frekwencji w kinach tradycyjnych, a wręcz przeciwnie – stanie się dodatkowym polem promocyjnym granych tytułów, którym czasem trudniej
przebić się do najbardziej gorących newsów.
Wirtualne kino zagości w domach widzów w drugiej połowie maja i będzie miało zasięg ogólnopolski. Obecnie udział w projekcie zadeklarowało 47 kin studyjnych z całej Polski, ale wciąż zgłaszają się kolejni chętni. Wspólnie z nami nową wirtualną rzeczywistość postanowili kreować dystrybutorzy, z którymi współpracujemy też w kinach tradycyjnych – Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Velvet Spoon. Operatorem wirtualnego kina a tym samym naturalnym pomostem ułatwiającym współpracę między dystrybutorami a kinami studyjnymi i lokalnymi jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Partnerem technologicznym, który podjął się tego niełatwego zadania, jest poznańska firma Insys Video Technologies o bogatym doświadczeniu na tym polu.

ZASADY DZIAŁANIA:
Platforma to niezwykle skomplikowane technicznie przedsięwzięcie tworzące projekt innowacyjny na skalę światową! Wirtualne kino to nie tradycyjne VOD, a pieczołowicie przygotowana platforma promująca kino arthouse’owe. Za pośrednictwem platformy poszczególne kina będą realizowały swój autorski program wykorzystując kontent dostępny na platformie, ale także przygotowując swoje wydarzenia. Na platformę widz będzie mógł wejść z poziomu strony MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Każde kino przygotuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Czekamy na Was w wirtualnych salach kin studyjnych z całego kraju pod wspólnym adresem MOJEeKINO.PL!
--

Pozdrawiamy Kino BODO

Telefon: 539-801-858

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 INFORMACJA DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ, 
KOORDYNATORÓW 
I NAUCZYCIELI 
W SPRAWIE OTRZYMANYCH 
W MARCU 2020R. 
MATERIAŁÓW 
DO VII EDYCJI OLIMPIAD OGÓLNOPOLSKICH

Szanowna/y Pani/e 
W związku z podjętymi działaniami przez władze kraju na szczeblu centralnym i lokalnym, związanymi z przeciwdziałaniem wirusowi COVID-19, olimpiady ogólnopolskie organizowane przez Olimp School zaplanowane 
w dniach 16 – 20 marca 2020r. zostały odwołane.
 W związku z powyższym proszę nie wykorzystywać na lekcjach i zajęciach dodatkowych otrzymanych materiałów, tj. zestawów pytań i kart odpowiedzi. 
O nowym terminie ich przeprowadzenia, planowanym na listopad br. zostanie Pan/i powiadomiona odrębnym pismem. 
Dziękuję za zrozumienie oraz współpracę.

Z poważaniem
           Wioletta Szubka          


 VII EDYCJA OLIMPIAD OGÓLNOPOLSKICH
PLANOWANA W DNIACH 16 - 20 MARCA 2020R.
- ODWOŁANA!!!

W związku z podjętymi działaniami przez władze kraju na szczeblu centralnym
i lokalnym, związanymi z przeciwdziałaniem wirusowi COVID-19,
olimpiady ogólnopolskie organizowane przez Olimp School zaplanowane
w dniach 16 – 20 marca 2020r. zostają odwołane.
O nowym terminie ich przeprowadzenia zostaną Państwo powiadomieni odrębnym pismem.
Dotychczas przesłane materiały, tj. zestawy pytań, karty odpowiedzi, instrukcje
należy zachować i wykorzystać we wskazanym czasie.
Dziękuję za zrozumienie oraz współpracę.

Z poważaniem
Wioletta Szubka


ZAPROSZENIE DO TEATRU GROTESKA
W KRAKOWIE

Szanowni Państwo,
zapraszam w marcu br. na kultowe spektakle TEATRU GROTESKA:

14 marca (sb.), godz. 19.00 - "Zagraj to jeszcze raz... - sam" na motywach „Play It Again – Sam!” Woody’ego Allena.
Spektakl w sposób komediowy opowiada o rozterkach niespełna 30-letniego mężczyzny stojącego w obliczu porzucenia przez ukochaną kobietę.
Snując fantazje oraz monologi wewnętrzne stara się on znaleźć najlepszą receptę na dalsze nieoczekiwane życie.

 
Zdjęcie - autor: Łukasz Malinowski 

20, 21 i 22 marca (pt., sb. i nd.), godz. 19.00 - "Dzienniki gwiazdowe" Stanisława Lema.
Spektakl dotyka współcześnie aktualnych i palących kwestii, np. istnienia
i wykorzystania sztucznej inteligencji oraz niebezpieczeństw
z tym związanych.

Zarówno Lem, jak i autorzy przedstawienia – Adolf Weltschek (reżyser)
i Małgorzata Zwolińska (autorka adaptacji i scenografii), podchodzą
do przedstawionych tematów z dystansem, posługując się groteską,
ironią i sarkazmem.

Z pozdrowieniami,
Małgorzata Kasińska
Specjalista ds. sprzedaży

TEATR GROTESKA
ul.Skarbowa 2, 31-121 Kraków

tel.: +48 605 365 444
        +48 12 633 48 22 w.254
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.groteska.pl
www.facebook.com/teatr.groteska
www.paradasmokow.pl
www.youtube.com/user/teatrgroteska


VII EDYCJA OLIMPIAD OGÓLNOPOLSKICH

W dniach 16 – 20 marca 2020r. odbędzie się VII edycja olimpiad ogólnopolskich skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich.
Terminarz i regulaminy olimpiad są katalogach po lewej stronie.
Zapisy do 11 lutego br. (wtorek).
Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w olimpiadach ....
                                                                                                                                                                                    Wioletta Szubka


PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU
NA LECZENIE I REHABILITACJĘ
MAKSYMILIANOWI ŻELEŹNEMU ...

  


STYCZEŃ 2020 W TEATRZE KTO
Z KRAKOWA

 Szanowni Państwo,
zapraszamy Was do spędzenia kolejnego roku z naszym teatrem!
W styczniowym repertuarze znajdziecie dawno niewidziany kultowy
spektakl Teatru KTO
"Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać".

Zapraszam do zapoznania się z całym programem:
11.01 - g. 19.00 Raport Panika, Scena Klasyczna AST, ul. Warszawska 5
16.01 - g. 19.00 Stroiciel grzebieni, Teatr Zależny, ul. Kanonicza 1
17.01 - g. 19.00 Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna,
Teatr Zależny, ul. Kanonicza 1
18.01 - g. 19.00 Stroiciel grzebieni, Teatr Zależny, ul. Kanonicza 1
19.01 - g. 19.00 Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać,
Scena Klasyczna AST, ul. Warszawska 5
23.01 - g. 19.00 Kredyt zaufania, Teatr Zależny, ul. kanonicza 1
25.01 - g. 19.00 Początek końca, Teatr Zależny, ul. kanonicza 1
31.01 - g. 19.00 Stroiciel grzebieni, Teatr Zależny, ul. Kanonicza 1


Z pozdrowieniami,
Małgorzata Kasińska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizacja Widowni
Teatr KTO
mob.+48 605 365 444
tel.+48 12 633 89 47

www.teatrkto.pl
kasa: ul. Krowoderska 74/13


 ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK 2020

 Życzę Świąt wypełnionych radością, miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary,
szczęścia i powodzenia ...

                                                                                      Wioletta Szubka


 WOLONTARIAT POD HASŁEM
,,MIKOŁAJKOWY PREZENT MARZEŃ''


Dnia 12 grudnia 2019r. organizuję wolontariat pod hasłem
,,Mikołajkowy prezent marzeń''
dla dzieci i młodzieży przebywającej na na Oddziale Pediatrycznym
w Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób
Płuc i Rehabilitacji w Łodzi przy ulicy Okólnej 181.
                                                                                     
                                                                                     Wioletta Szubka


 WYSTAWA ,,TOŻSAMOŚĆ POLSKA''
W MUZEUM PLAKATU W WILANOWIE


Serdecznie zapraszam na nową wystawę „Tożsamość polska”
do Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek 14 listopada o godzinie 19.00
Informacje o wystawie:
http://www.postermuseum.pl/wystawy/tozsamosc-polska,80.html

Program wydarzeń towarzyszących:
http://www.postermuseum.pl/edukacja/programy-do-wystaw-czasowych/

Z wyrazami szacunku,
Bożena Pysiewicz
kustosz
Muzeum Plakatu w Wilanowie
St. Kostki Potockiego 10/16
02-958 Warszawa


ZAPROSZENIE DO TEATRU NARODOWEGO
W WARSZAWIE

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam na przedstawienia z bogatego polskiego i europejskiego repertuaru Teatru Narodowego, zarówno klasycznego, jak i współczesnego, który może stać się skutecznym narzędziem do wspierania edukacji dzieci
i młodzieży. Zachęcamy do połączenia oglądania spektakli teatralnych
ze zwiedzaniem Teatru, dzięki czemu uczniowie nie tylko mają szansę poznać utrzymane na wysokim poziomie przedstawienia lecz również pracę za kulisami Teatru. Proponowana oferta naszym zdaniem nie tylko pozwala obcować
z najwyższej klasy sztuką teatralną i aktorską (Teatr Narodowy może poszczycić się najlepszym zespołem aktorskim w Polsce) lecz także wzbogacić prowadzony na poziomie szkół program edukacyjny,
i to zarówno w zakresie języka polskiego, angielskiego (Teatr proponuje przedstawienia z napisami w języku angielskim),
jak i historii, wiedzy o kulturze i społeczeństwie.

W ramach bogatej oferty Teatru Narodowego polecamy w szczególności przedstawienia z polskiej i europejskiej klasyki teatru:

- DZIADY  Adama Mickiewicza w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,268,dziady.html

- KORDIAN Juliusza Słowackiego w reżyserii Jana Englerta
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,228,kordian.html

- ŚLUBY PANIEŃSKIE Aleksandra Fredry w reżyserii Jana Englerta
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,77,sluby_panienskie.html

- ŚLUB Witolda Gombrowicza w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,301,slub.html

- TARUFFE ALBO SZALBIERZ Molière’a w reżyserii Jacquesa Lassalle’a
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,79,tartuffe_albo_szalbierz.html

- OPOWIEŚĆ ZIMOWA Shakespeare’a w reżyserii Marcina Hycnara
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,291,opowiesc_zimowa.html

- BURZA WILLIAMA SZEKSPIRA w reżyserii Pawła Miśkiewicza
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,388,burza_williama_szekspira.html

- PCHŁA SZACHRAJKA Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,73,pchla_szachrajka.html

- KRÓLOWA ŚNIEGU Hansa Christiana Andersena w reżyserii Piotra Cieplaka
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,98,krolowa_sniegu.html

- HEDDA GABLER Henrika Ibsena w reżyserii Kuby Kowalskiego
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,394,hedda_gabler.html

- LETNICY Maksima Gorkiego w reżyserii Macieja Prusa
https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,398,letnicy.html

W ramach współpracy z Teatrem Narodowym na wyżej wymienione spektakle proponujemy bilety grupowe, których cena jest zróżnicowana i uzależniona
od wybranego przedstawienia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań
lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu również w zakresie rezerwacji miejsc
na poszczególne przedstawienia.

Z wyrazami szacunku
Hanna Szustak
specjalista ds. marketingu
Dział Promocji i Organizacji Widowni
Plac Teatralny 3, 00-077 Warszawa
www.narodowy.pl


 


WOLONTARIAT POD HASŁEM ,,BAL KOLOROWYCH LIŚCI''

Dnia 17 listopada 2019r. organizuję wolontariat pod hasłem
,,Bal kolorowych liści'' dla dzieci i młodzieży przebywającej
na Oddziale Pediatrycznym w Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc
i Rehabilitacji w Łodzi przy ulicy Okólnej 181.
                                                                                     
                                                                                     Wioletta SzubkaŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

Z okazji Dnia Nauczyciela pragnę złożyć Państwu
najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Życzę, abyście cieszyli się szacunkiem, autorytetem wśród uczniów,
mieli satysfakcję ze swojego wkładu w ich wychowanie
i kształtowanie osobowości.
Życzę wielu osiągnięć w pracy zawodowej i w życiu osobistym.
                                                                                                                                                                                                                  Wioletta Szubka


 VI EDYCJA OLIMPIAD OGÓLNOPOLSKICH

W dniach 12 – 15 listopada 2019r. odbędzie się VI edycja olimpiad ogólnopolskich skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich.
Regulaminy olimpiad znajdują się w zakładce po lewej stronie.
Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w olimpiadach ....
                                                                                                                                                                                    Wioletta Szubka


 SPEKTAKL,,SZALONE NOŻYCZKI''
W TEATRZE POWSZECHNYM W ŁODZI

Szanowni Państwo,
Teatr Powszechny w Łodzi serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych
w nowym sezonie artystycznym 2019/2020 na kultowy spektakl:
,,Szalone nożyczki''.

Autor: Paul Pörtner
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Katarzyna Jarnuszkiewicz/Krzysztof Kelm
Grają: Barbara Lauks, Beata Ziejka, Jakub Kotyński/Jakub Firewicz, Andrzej Jakubas, Piotr Lauks, Artur Majewski

 Prapremiera polska: 27 marca 1999 r.

"Proszę do mnie podejść… i zapytać o co chcecie…być może
pomoże nam to w śledztwie. Przypuszczam, że macie państwo własne poszlaki, które pomogą rozwikłaniu sprawy. (…) Świadkowie będą mogli bezpośrednio zadawać pytania podejrzanym".

Jedna z najchętniej oglądanych łódzkich komedii. Ciągle zapełniająca widownię Powszechnego. Salon fryzjerski „Szalone nożyczki” prowadzony przez mistrza grzebienia i – rzecz jasna – nożyczek, Ola Boskiego i Jacquesa Wyczesanego odwiedziło już ponad 400 000 osób. Salon słynie z doskonałej obsługi
i profesjonalnych usług, niestety na jego nienaruszonej reputacji pojawia
się skaza – morderstwo w sąsiadującym z salonem mieszkaniu dokonane
przez nieznanego sprawcę. Podejrzani są zarówno pracownicy salonu,
jak i jego klienci. I tu do akcji wkraczają… Widzowie.
To Państwo biorąc czynny udział
w śledztwie wskazują winnego, to dzięki Wam dzielni policjanci mogą odtworzyć feralne zdarzenie z najdrobniejszymi szczegółami, to wreszcie
Państwo, Widzowie, decydujecie o zakończeniu sztuki.

Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu:
42 633 50 36, 42 633 25 39 wew. 314, 335 lub
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bilety:
Miejsca do 14. rzędu: normalny 80 zł, ulgowy 70 zł
Miejsca od 15 rzędu: normalny 70 zł, ulgowy 60 zł

Spektakle poranne:
Miejsca do 14. rzędu: normalny 60 zł, ulgowy 45 zł
Miejsca od 15 rzędu: normalny 50 zł, ulgowy 35 zł

Bilety na spektakl sprzedawane są od czwartego rzędu ze względów technicznych. Czwarty rząd jest pierwszym rzędem od sceny.

Czas trwania
2 godziny  (1 przerwa)

Kiedy gramy?

02 października 

g. 11:00  

Duża Scena

03 października 

g. 11:00  

Duża Scena

04 października 

g. 11:00  

Duża Scena

04 października 

g. 19:00  

Duża Scena

05 października 

g. 19:00  

Duża Scena

06 października 

g. 19:00  

Duża Scena

18 października 

g. 19:00  

Duża Scena

19 października 

g. 19:00  

Duża Scena

20 października 

g. 19:00  

Duża Scena

12 listopada 

g. 11:00  

Duża Scena

13 listopada 

g. 11:00  

Duża Scena

14 listopada 

g. 11:00  

Duża Scena

15 listopada 

g. 11:00  

Duża Scena

15 listopada 

g. 19:00  

Duża Scena

16 listopada 

g. 19:00  

Duża Scena

17 listopada 

g. 19:00  

Duża Scena

06 grudnia 

g. 11:00  

Duża Scena

06 grudnia 

g. 19:00  

Duża Scena

07 grudnia 

g. 19:00  

Duża Scena

08 grudnia 

g. 16:00  

Duża Scena

08 grudnia 

g. 19:00  

Duża Scena

10 grudnia 

g. 11:00  

Duża Scena

11 grudnia 

g. 11:00  

Duża Scena

12 grudnia 

g. 11:00  

Duża Scena


 32. ULICA FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
"ALE CYRK!"

Szanowni Państwo,

 Teatr KTO zaprasza na 32. ULICĘ Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie
i Tarnowie w dniach 4 - 7 lipca!

Materiały o festiwalu w linku:
32. ULICA,
a tu link do trailera: https://vimeo.com/339529513

Strona: http://teatrkto.pl/pl/wydarzenia/32-ulica-festiwal-teatrow-ulicznych,77.html

Facebook: https://www.facebook.com/ulicafestival/

 Do zobaczenia na krakowskich placach! :)

 Z pozdrowieniami,
Małgorzata Kasińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizacja Widowni
Teatr KTO
mob.+48 605 365 444
tel.+48 12 633 89 47
www.teatrkto.pl


  ŻYCZENIA NA WAKACJE

Szanowni Nauczyciele i Rodzice, drodzy Uczniowie,

Minął rok szkolny 2018/2019 wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami.
To czas, w którym należało sprostać różnym wyzwaniom i trudnościom.
Życzę Wam słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć,
że to był dobry dzień. Do zobaczenia po wakacjach ...
                                                                                                                                                                                                              Wioletta Szubka


  FESTIWAL FILMÓW PIŁKARSKICH
W MUZEUM KINEMATOGRAFII W ŁODZI

W ramach współpracy z Muzeum Kinematografii w Łodzi serdecznie zapraszam na FESTIWAL FILMÓW PIŁKARSKICH, który odbędzie się w dniach w dniach 29 maja - 1 czerwca 2019r.
Cały program festiwalu wraz z opisami filmów na stronie: www.festiwalfilmowpilkarskich.pl.

Rezerwacja i sprzedaż:
Muzeum Kinematografii w Łodzi
Plac Zwycięstwa 1
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.42 203 24 50


WOLONTARIAT POD HASŁEM ,,ŚWIAT OCZAMI DZIECKA''

Dnia 07 czerwca 2019r. organizuję wolontariat pod hasłem ,,Świat oczami dziecka'' dla dzieci i młodzieży przebywającej na Oddziale Pediatrycznym
w Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi przy ulicy Okólnej 181.
                                                                                     
                                                                                     Wioletta Szubka


SEZON PLENEROWY TEATRU KTO Z KRAKOWA

W ramach współpracy z TEATREM KTO z Krakowa zamieszczam informację od Pani Małgorzaty Kasińskiej:

W maju nabiera rozpędu nasz sezon plenerowy, za nami prezentacja "Zapachu czasu" w Preszowie i "Peregrinusa" w Mediolanie.

A czerwiec mógłby mieć ze 40 dni, bo przed nami wiele wyjazdów, poza tym Noc Teatrów - jesteśmy koordynatorem spektakli teatrów nieinstytucjonalnych
i plenerowych,organizujemy widowisko plenerowe "Nowa Huta" z okazji 70-lecia powstania Nowej Huty i przygotowujemy festiwal 32.ULICA (4-7 lipca)!

Nie zapominamy jednak o naszych sztukach scenicznych w miesiącu czerwcu, aczkolwiek sezon sceniczny z ww. powodów kończymy już w połowie czerwca.
Zanim to jednak nastąpi, zaprezentujemy "Chór sierot" w ramach akcji
Bilet za 350 groszy - 19.05.19, g. 19.00, ul. Warszawska 5
i dwa spektakle w ramach Nocy Teatrów 15.06.19. (bezpłatne wejściówki):

"Kredyt zaufania", g. 16.00, ul. Warszawska 5
"Stroiciel grzebieni" g. 19.00, ul. Warszawska 5.

Serdecznie Państwu dziękuję za wsparcie medialne i promocję naszych sztuk scenicznych w tym sezonie!
Z następnym repertuarem powrócimy dopiero we wrześniu.
A najbliższe dwa miesiące zdominowane będą informacjami o widowiskach plenerowych i festiwalu 32.ULICA. :)


Teatr KTO "Zapach czasu", fot. Wojciech Łyko


REPERTUAR Teatru KTO

Maj May 2019

11.05. (sb.) 19.00 Początek końca *

12.05. (nd.) 19.00 Kredyt zaufania *

17.05. (pt.) 19.00 Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać /
I'll Sell the House in Which I Can Live No More
(bez słów without words) AST, Scena Klasyczna, ul Warszawska 5

18.05. (sb.) 19.00 Raport Panika - Arti Grabowski
AST, Scena Klasyczna, ul Warszawska 5

19.05. (nd.) 19.00 Chór sierot / Chorus of Orphans Bilet za 350 groszy !
(bez słów without words) AST, Scena Klasyczna, ul Warszawska 5

25.05. (sb.) 19.00 Stroiciel grzebieni *

26.05. (nd.) 19.00 Stroiciel grzebieni *

30.05. (czw.) 19.00 Stroiciel grzebieni *

31.05. (pt.) 19.00 Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna*

* Spektakle prezentowane w Teatrze Zależnym, ul. Kanonicza 1

--------------------------------------------------------------------

Czerwiec June 2019

5.06. (śr.) 19.00 Stroiciel grzebieni *

6.06. (czw.) 19.00 Stroiciel grzebieni *

15.06. (sb.) 16.00 Kredyt zaufania Noc Teatrów
AST, Scena Klasyczna, ul Warszawska 5

15.06. (sb.) 19.00 Stroiciel grzebieni Noc Teatrów
AST, Scena Klasyczna, ul Warszawska 5

16.06. (nd.) 19.00 Początek końca AST, Scena Klasyczna,
ul Warszawska 5

* Spektakle prezentowane w Teatrze Zależnym, ul. Kanonicza 1

 
Spektakle plenerowe / Outdoor Performances

Maj May 2019

18.05. (sb.) 21.00 Zapach czasu / The Fragrance of Time
(bez słów without words)
Pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego (przed Galerią Krakowską)

Wstęp wolny / Admission Free

Czerwiec June 2019

7.06. Zapach czasu , Cieszyn, Festiwal bez granic

12.06. Zapach czasu, Łomża, Festiwal Teatralny Walizka

13-14.06. Peregrinus Brema, La Strada Festiwal

15.06. (sb.) 21.00 Nowa Huta widowisko z okazji 70-lecia powstania Nowej Huty Aleja Róż, Kraków Wstęp wolny / Admission Free

15.06. Peregrinus, Sankt Petersburg Theatre Olympics

15.06. Zapach czasu, Wilno, Noc Kultury

29.06. Zapach czasu, Pula, PUF Festival

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BILETY TICKETS:

35 PLN normalny standard
25 PLN ulgowy
concessionary – uczniowie, studenci, emeryci, renciści students and senior citizens
20 zł dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 4+ oraz Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem


BIURO I KASA OFFICE AND TICKET BOOKING:

ul. Krowoderska 74/13 Street, Kraków

pon.-pt. 9.00-16.00 open from 9 a.m. to 4 p.m.
oraz na 1 godzinę przed każdym spektaklem w miejscu prezentacji przedstawienia

tel. phone +48 12 633 89 47

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.teatrkto.pl

Bilety online Online tickets:

ewejsciowki.pl , eBilet.pl, biletyna.pl, kupbilecik.pl

InfoKraków:

ul. św. Jana 2 | tel. 12 354 27 25 | 9.00-19.00

Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2 | tel. 12 354 27 23 | 9.00-17.00


 ŻYCZENIA WIELKANOCNE


WOLONTARIAT W SZPITALU
POD HASŁEM ,,WIELKANOCNE CZARY''

Dnia 15 kwietnia 2019r. organizuję wolontariat dla dzieci
i młodzieży przebywającej na Oddziale Pediatrycznym w Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji
w Łodzi przy ulicy Okólnej 181.
                                                                                                                                                                                                                  Wioletta Szubka


Michał Żebrowski, Ewa Skibińska, Maciej Englert, Dominika Łarionow, Bartosz Szydłowski i Paweł Łysak
PANEL DYSKUSYJNY PT. ,,PUBLICZNOŚĆ''


Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na panel dyskusyjny.

Michał Żebrowski, Ewa Skibińska, Maciej Englert, Dominika Łarionow, Bartosz Szydłowski i Paweł Łysak - panel dyskusyjny pt. "Publiczność".

Moderator: Katarzyna Janowska.

Dnia 24 marca o 15:00 (niedziela)
na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi.


Wstęp: 1 złoty lub bilety na dowolny spektakl Festiwalu.

Teatr nie jest produktem, widz nie jest klientem w 2012 roku
– pisali ludzie teatru.

Od tamtego czasu minęło siedem lat. Warto sobie dziś postawić pytanie:

Kim jest widz? Jaka jest jego rola
w teatrze? Czy artyści liczą się z publicznością?
Czy chcą z nią prowadzić dialog?
Kto ustala reguły tego dialogu?
Co może z takiego dialogu wyniknąć?
Jaka jest struktura wiekowa, światopoglądowa publiczności teatralnej?
Czy każdy teatr ma swoją publiczność?
Jaka jest geograficzna mapa „publiczności”?
Czy publiczność polska różni się od zagranicznej?
Na co się chodzi do teatru? Na aktorów, reżyserów czy tekst?
Czy artyści, tworząc spektakle, myślą o publiczności?
Warto też zastanowić się nad innymi aspektami, które stają się udziałem publiczności np. prowokacje ze strony twórców – kiedy i w jakich warunkach
są dozwolone?
Czy też pytanie – od czego zależy powodzenie pewnych teatrów?

Teatr Powszechny w Łodzi
                        tel. 42633 50 36 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                                 


,,HERLING – GRUDZIŃSKI'' - PANEL DYSKUSYJNY

Szanowni Państwo zapraszam do Teatru Powszechnego w Łodzi na:


"Herling-Grudziński" – panel dyskusyjny

17 marca, godz. 15.00

Teatr Powszechny w Łodzi, Mała Scena

O Gustawie Herlingu-Grudzińskim z namaszczeniem i bez, o losie wygnańca zakazanego w ojczyźnie, o życiu w Neapolu – znienawidzonym i ukochanym,
o fascynacji Italią oraz o przedziwnej odmianie losu i powrocie do kraju pod koniec życia w aurze jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku.

 https://powszechny.pl/pl/wystawa-i-panele-dyskusyjne/

 Wstęp - 1 złoty

 lub na podstawie biletów na spektakle prezentowane w ramach Festiwalu
(lub spektakle Teatru Powszechnego w Łodzi)

 Teatr Powszechny w Łodzi
tel. 42633 50 36 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                                                                                 
                                                                                          Wioletta Szubka 


III MEMORIAŁ URSZULI MARCINIAK

Firma edukacyjna OLIMP SCHOOL współpracuje z Wydawictwem LOGI 

 • i zaprasza do udziału w III MEMORIALE URSZULI MARCINIAK:

  III Memoriał Urszuli Marciniak

  III Memoriał Urszuli Marciniak - wydawnictwologi.pl/wroclaw

  W maju obchodzimy
  15 lat! Bądźcie czujni - będą niespodzianki.

  Szkoły kupują u nas łamigłówki
  o 25% taniej!


   WYDAWNICTWO LOGI WSPIERA EDUKACJĘ.
  SZKOŁY, BIBLIOTEKI ORAZ DOMY KULTURY KUPUJĄ
  O 25% TANIEJ!

  Ogłaszamy promocję dla Państwa na archiwalne wydania miesięczników
  "Obrazki logiczne" oraz "Logi-Mix".
  Można zamawiać bezpośrednio na stronie internetowej Wydawnictwa Logi,
  telefonicznie (
  48) 694-638-576 lub mailem:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  www.wydawnictwologi.pl

  Promocja trwa do wyczerpania zapasów.V EDYCJA KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH

W dniach 25 – 29 marca 2019r. odbędzie się V edycji konkursów ogólnopolskich skierowanych do uczniów szkół podstawowych,
gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Regulaminy konkursów w zakładce po lewej stronie.
Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w konkursach.

                                                                                                                                                                                                           Wioletta Szubka


 KONKURS ,,MAZOWSZE – MOJA MAŁA OJCZYZNA''

W ramach współpracy z Muzeum Niepodległości w Warszawie zapraszam uczniów z województwa mazowieckiego w kategoriach wiekowych:
- szkoły podstawowej – klasy 0 – 3 i 4 – 8,
- szkoły ponadgimnazjalnej
do udziału w XVIII edycji konkursu ,, Mazowsze – moja mała ojczyzna''.
Ogłoszenie konkursu – 07 stycznia 2019r..
Prace konkursowe należy nadsyłać w terminie
do dnia 07 marca 2019 na adres w/w Muzeum.


Regulamin konkursu

http://muzeum-niepodleglosci.pl/
                                                                                                                                                                                                              Wioletta Szubka

         


 INFORMACJA DLA SZKOLNYCH KOORDYNATORÓW
IV EDYCJI KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH,
KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH 13-21.11.2018R.

W związku z informacjami otrzymanymi od szkolnych koordynatorów
i rodziców, iż uczniowie chcą wziąć udział w IV edycji konkursów ogólnopolskich a terminy pokrywają się z konkursami kuratoryjnymi,
  proszę o przeprowadzenie ich w innym dniu, tj. 13 -21.11.2018r.                                    


ŚWIĘTUJ Z NAMI STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!
I MEMORIAŁ URSZULI MARCINIAK

Firma edukacyjna OLIMP SCHOOL współpracuje z Wydawictwem LOGI
i zaprasza to skorzystania z poniższej informacji:
       

       Świętuj z nami stulecie odzyskania niepodległości       

Tutaj maraton łamigłówkowy

Pobierz arkusz okolicznościowy

Szukamy szkół i domów kultury, które przeprowadzą u siebie rozgrywki Memoriału Urszuli Marciniak.

Zyskiem jest popularyzacja Państwa placówki na szerszym forum, pokazanie, że jesteście otwarci na nowe. Wraz z finałem można i inne zajęcia,
np. Dzień Gier Planszowych dla osób towarzyszących i tych, które odpadną
z etapów finału; rada rodziców może zarobić na ciasteczkach i piciach; piknik
z bańkami mydlanymi, innymi konkursami czy lokalnym kiermaszem,
z wyprzedażą "garażową".

Można zaprosić zaprzyjaźnioną osobę, popularyzatora, aby wygłosił wykład pomiędzy etapami fianłu a grand finale, około godziny.

Podpowiedzi w sprawach organizacyjnych udzielą osoby,
które już przeprowadziły te zawody u siebie.
         
                           


 INFORMACJA DLA SZKOLNYCH KOORDYNATORÓW
IV EDYCJI KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH,
KTÓRE MIAŁY ODBYĆ SIĘ DNIA 12-11-2018R.

Dzień 12-11-2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć
dydaktyczno – wychowawczych.
W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą do szkolnych koordynatorów do przeprowadzenia IV edycji konkursu/ów ogólnopolskiego/ch
w terminie od 13-11-2018r. (wtorek) do dnia 16-11-2018r. (piątek).
W protokole - załącznik nr 2 regulaminu/ów przesłanym/ch
po przeprowadzonym/ch konkursie/ach proszę o wpisanie faktycznej/ych dat/y jego/ich przeprowadzenia.
Przepraszam za utrudnienia niezależne ode mnie … Wioletta Szubka


IV EDYCJA KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH

W dniach 12 - 21 listopada 2018r. firma edukacyjna OLIMP SCHOOL organizuje IV edycję konkursów przedmiotowych i tematycznych o zasięgu ogólnopolskim skierowaną do uczniów szkół podstawowych,
gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych.
Terminarz konkursów ogólnopolskich w zakładce po lewej stronie.


 ŻYCZENIA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

"... I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna

Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy…”
Jan Brzechwa ,,Nowy rok szkolny"

 Dyrekcji, Nauczycielom życzę spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości, wyrozumiałości, sukcesów w pracy zawodowej,
zadowolenia ze zrealizowanych ambitnych planów
oraz przedsięwzięć edukacyjnych.

 Uczniom życzę wiele sukcesów w nauce, rozwijania swoich umiejętności
i zainteresowań.

 Rodzicom życzę, aby ten nowy rok szkolny przyniósł wiele
nadziei związanych z przyszłością Państwa dzieci.

                                                                                                                                                                                                

      Wioletta Szubka


 II MEMORIAŁ URSZULI MARCINIAK

II Memoriał Urszuli Marciniak

II Memoriał Urszuli Marciniak http://www.lamiglowki.net/memorial

Próbki do trenowania http://www.lamiglowki.net/probki


I KRZYŻÓWKOWE MISTRZOSTWA POLSKI SUPEŁKA

 


 INFORMACJA DLA KOORDYNATORÓW SZKOLNYCH
DOTYCZY III EDYCJI KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH,
KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH 05 – 14 MARCA 2018R.

Informuję, iż ze względu na ferie ziomowe wydłużono termin do dnia 16.02.2018r. (piątek) zgłaszania uczniów z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego
do III edycji konkursów ogólnopolskich
.

Koordynatorzy szkolni z pozostałych województw zgłaszają uczniów zgodnie
z regulaminami do dnia 09.02.2018r. (piątek).

Wioletta Szubka


 ZAKRES MATERIAŁU III EDYCJI KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO
,,ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANA KOCHANOWSKIEGO''
06 marca 2018r.

1) Biografia poety zawierająca najważniejsze informacje. Można np. skorzystać z „Literatura Polska. Przewodnik Encyklopedyczny, t. I, Warszawa 1984,    PWN, s. 452-454;

2) „Pieśni”: Pieśń II, ks.I, Pieśń IX, ks.I, Pieśń XX, ks.I, Pieśń III, ks.II, Pieśń IX, ks.II, Pieśń XII, ks.II ,Pieśń XIV, ks.II, Pieśń XIX, ks.II,Pieśń XXIV, ks.II,
Pieśń XXV, ks.II;

3) Wybrane „Fraszki”, „Treny” i „Odprawa posłów greckich”.


TEATR MAŁY W MANUFAKTURZE W ŁODZI

TEATR MAŁY w Manufakturze przy ulicy Drewnowskiej 58b w Łodzi
jest sponsorem nagród (20 podwójnych zaproszeń na spektakle z repertuaru TEATRU MAŁEGO do realizacji w terminie od stycznia do marca 2018r.)
II edycji ogólnopolskich konkursów przedmiotowych skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowanych
przez OLIMP SCHOOL.

Dnia 29 września 2017r. (piątek) w TEATRZE MAŁYM odbędzie
się o godz. 10.00 premiera szkolna ,,PANA TADEUSZA'' Adama Mickiewicza,
a o godz. 19.15 – premiera.
Dnia 30 września br. (sobota) odbędzie się o godz. 19.15 - premiera prasowa w/w spektaklu.

Notka o „PANU TADEUSZU” Adama Mickiewicza (impressia experientia):

Wielobarwność i wnikliwe spisanie poetyckim słowem tej prawie każdemu znanej historii w rytmie trzynastozgłoskowego wiersza przez Wielkiego Wieszcza Adama Mickiewicza upoważnia do jak najczęstszego sięgania
po to dzieło. PAN TADEUSZ czyli Ostatni zajazd na Litwie to utwór skrzący feerią barwnych postaci, arcyciekawą intrygą i artyzmem polskiego języka.
To mistrzowska kompozycja literackiego uniesienia powstałego pod wpływem natchnienia, potrzeby chwili i emigracyjnej tęsknoty za ojczyzną. Ten spektakl jest impresją na zadany temat na podstawie skrótowej, acz odpowiedzialnej adaptacji dla potrzeby teatralnej przygody.. Jedenastu aktorów zaprasza Państwa na wspólną peregrynację po świecie minionym
lecz nie zapomnianym..., z nieco patriotycznym spojrzeniem
na polską historię...

Dyrektor Teatru Małego – Mariusz Pilawski

Serdecznie polecam w/w spektakl oraz zapraszam do zapoznania
się z repertuarem TEATRU MAŁEGO: www.teatr-maly.pl.

 Wioletta Szubka

 


II EDYCJA KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH

W dniach 13 - 22 listopada 2017 r. OLIMP SCHOOL organizuję kolejną edycję konkursów przedmiotowych i tematycznych o zasięgu  ogólnopolskim
skierowaną do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych.

Współorganizatorami konkursów ,,Mistrzostw szaradziarskich - zadania logiczne’’ na poziomie szkoły podstawowej jest Wydawnictwo ,,SUPEŁEK'',
a panadgimnazjalnej - Wydawnictwo ,,WIEM!”.

W listopadowej edycji zostaną zamieszczone zadania z w/w wydawnictw.

Zachęcam do zapoznania się z publikacjami współorganizatorów konkursów.

 
Wioletta Szubka

 MEMORIAŁ URSZULI MARCINIAK

OLIMP SCHOOL za zgodą Wydawnictwa LOGI publikuje dla uczniów
i nauczycieli zadania szaradziarskie.
Rozwiązania do zadań znajdują się na stronie:

http://www.math.uni.wroc.pl/fmw/dla-uczniów/memoriał-urszulimarciniak/memoriał-urszuli-marciniak

Zapraszam do korzystania z publikacji w/w wydawnictwa.

Wioletta Szubka